Jak przystąpić do programu

Przystąpienie do programu jest całkowicie bezpłatne.

Bezpiecznym Przedszkolem  może zostać każde przedszkole, publiczne i niepubliczne, ale musi to być decyzja całej Rady Pedagogicznej. Realizacja programu  wiąże się z zaangażowaniem całej placówki. Praca z programem rozłożona jest na trzy lata i kończy się  uzyskaniem  certyfikatu. Pracę z Programem  należy udokumentować (zdjęcia, scenariusze spotkań, opisy ciekawych akcji itp). Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do programu  warto zapoznać się dokładnie  z założeniami programu, który przesyłamy do Was (koszt wydruku i przesyłki to 40,00 złotych- wystawiamy rachunek). Najwięcej o programie dowiecie się podczas cyklicznych zjazdów Bezpiecznych Przedszkoli i konferencji.  Pracę z programem najlepiej zacząć od września, ale można również przystąpić do rodziny Bezpiecznych Przedszkoli w każdej chwili. Placówce, która wyrazi chęć przystąpienia do programu autorki dają oczywiście pisemną zgodę na jego realizację, by można było wdrażać go w ramach innowacji pedagogicznej.

Dlaczego warto?

• Program Bezpieczne Przedszkole jako pierwszy w kraju scala wiele aspektów problematyki bezpieczeństwa w jedną całość .
  • Realizacja programu to również praca nad dobrymi praktykami w samym przedszkolu i prawidłowym zachowaniem nauczycieli i pracowników.
  • Uczestnikom programu oferujemy szkolenia związane z problematyką programu w atrakcyjnych cenach
  • Bezpieczne Przedszkole to również autorskie pomoce dydaktyczne, które doskonale pomagają w pracy z dziećmi.
  • Przedszkola uczestniczące w programie mogą posługiwać się logo Programu (tablica zewnętrzna, identyfikacja materiałów przedszkola), co znakomicie wyróżnia przedszkole pośród innych placówek.

Dodatkowe informacje

Strona programu jest dostępna dla wszystkich, bez opłat, konieczności logowania itp. Nie trzeba realizować programu, by przesyłać do nas ciekawe informacje, scenariusze zajęć, materiały traktujące o bezpieczeństwie dzieci. Najciekawsze będziemy publikować. Wszystkie pliki, które można ściągnąć ze strony Bezpiecznego Przedszkola możecie bezpłatnie wykorzystywać w swojej codziennej pracy.

Zapraszamy! Agata Gabrysz i Aleksandra Baraniak - autorki programu

Jeżeli jesteście zainteresowani przystąpieniem do programu, prosimy o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 693178166 - prześlemy szczegółowe informacje, lub zadzwonimy.